Nyírbogát Nagyközség

Adventi gyertyagyújtás és betlehemes Nyírbogáton

2016. december 18-án településünk adventi koszorúján meggyújtottuk a 4. gyertyát, az öröm gyertyáját.  Ezen alkalman a szolgálatot Horváth János Római Katolikus lelkész végezte, aki egy tanulságos karácsonyi történetet ismertetett a jelenlévőkkel.  Az Öröm ünnepén a Mesekert óvoda és a Vántus István Általános Iskola betlehemes műsora, az önkormányzat intézményeinek közös éneke (Szent Karácsony eljött,… Fel nagy örömmel ma született…) átmelegítette szívünket. Az Öröm mindenki részéről akkor lett teljes, amikor a Nyíradonyból érkező felnőtt kántálók betlehemes előadását csodálhattuk.

Dr. Simonné Dr. Rizsák Ildikó településünk polgármestere bizakodását fejezte ki, hogy a jövőre – remélve – a Nyírbogátiak is kedvet kapnak e szép hagyomány bemutatására.

 Kívánjuk, hogy a : „A királyok méltósága, az angyalok tisztasága, a pásztorok egyszerűsége, ragyogja be mindenki karácsonyát,  és adjon mindenkinek erőt az új esztendőhöz!”

KÉPEK